HAKKINDA

Murat Aziret, uzun yıllardır aktif müzik camiasının sahne ve stüdyoda en önemli erkek vokallerinden biridir. Geniş bir yelpazede bulunan müzikal yetenekleri ve nadir ses rengi dolayısıyla, pek çok farklı tarzda sanatçıyla birlikte etnik ve popüler müzik projelerinde yer almış, yabancı tarz müziklerden alaturkaya birçok farklı formda çalışmış, ayrıca popüler müzik odaklı olarak solo çalışmalar yapmıştır. 

Radyo ve televizyon reklam müzikleri, televizyon programı orkestraları, ayrıca tiyatral içerikli reklam müzikleri üzerine yoğun bir tecrübeye sahip olan Murat Aziret, iyi müzik dinleyicilerinin ve müzisyenlerin beğenisine iki solo albüm (Aşka Dair - Sahne Gibi) ve iki single çalışması (Kavga Kıyamet - Hazır Kıta) sunmuştur. Yaklaşık 5 yıldır Tarkan'la birlikte sahne çalışmaları yürütmektedir. Ajda Pekkan’la 10 yıldan fazla sürmüş olan sahne birlikteliğini, 3 yıldır Metin Arolat’ın sahnesinde yürüttüğü ekip şefliği görevini, 3 yıldır Ziynet Sali’nin sahnesinde ve Halil Sezai'nin çalışmalarındaki farklı görevlerini 2018 yaz sezonu itibariyle sonlandırarak solo çalışmalarına yoğunlaşmaya karar veren sanatçı, ayrıca Ajda Pekkan'ın stüdyo okumalarının son 6 yılında vokal koçluğu ve ayrıca zaman zaman sahne süpervizörlüğü yapmaktadır. 

Aktif müzik camiasının gerek sahne önünde gerekse mutfağında uzun zamandır var olan Murat Aziret, müzikseverlere daha yakın olabilmek için hazırladığı yepyeni single çalışması “Kalbimin Duvarları” ve yepyeni sahne programları ile müzikseverlerle buluşmak için sabırsızlanıyor.

Murat Aziret, bugüne dek sahnede İzel, Gülşen, Burak Kut,  Burcu Güneş, Halil Sezai, Metin Arolat, Ajda Pekkan, Tarkan gibi isimlerle birlikte çalışan sanatçı, stüdyo ve kayıt ortamlarında ise Sezen Aksu, Sertap Erener, İlhan Şeşen, Edip Akbayram, Ebru Gündeş, Sibel Can, Gökhan Tepe, Serdar Ortaç, Demet Akalın gibi isimlerle pek çok farklı tarzda sanatçının albüm çalışmalarında yer almıştır. Buzuki Orhan Osman'la ile 3 yıl boyunca Grek müziği üzerine çalışmış, Sütaş’ın reklam sesi olmuş, sevilen televizyon projeleri Passaparola ve İclal Aydın’la Hayat Güzeldir programlarında orkestra solistliği ve stüdyo müzisyenliği yapmıştır. “Anadolu Ateşi-Truva” gösterisinin etnik vokal kayıtlarında yer almış, “Broadway’den İstanbul’a” müzikalinde back vokal olarak sahne almıştır. 

Zafer Peker, Metin Arolat, Erkan Güleryüz, Nilgül gibi sanatçıların albümlerinde söz ve besteleri bulunan sanatçının, son dönemde öne çıkan diğer çalışmaları ise Ajda Pekkan'ın “Yakar Geçerim” albümündeki “Heves” isimli şarkının söz ve bestesiyle aynı albümdeki “Yine Tek” isimli şarkının sözleridir.